אי הסכמה מדעית לדרוויניזם

"אנו מטילים ספק בטענות בדבר היכולת של מוטציה אקראית וברירה טבעית להסביר את מורכבות החיים. יש לעודד בדיקה זהירה של הראיות התומכות בתורת דרווין"

במהלך העשורים האחרונים, הוכחות מדעיות חדשות מדיסציפלינות מדעיות רבות, כגון קוסמולוגיה, פיזיקה, ביולוגיה, חקר “אינטליגנציה מלאכותית” ואחרות הביאו מדענים להתחיל לשאול שאלות אודות עיקרון מרכזי של הדרוויניזם, עקרון הברירה הטבעית, וללמוד את הראיות התומכות בו ביתר פרוט.

ואולם תכניות טלביזיה, הצהרות ביחס למדיניות החינוך וספרי לימוד מדעיים ממשיכים לקבוע שתורת האבולוציה של דרווין מסבירה באופן מלא את מורכבותם של יצורים חיים. הובטח לציבור שכל הראיות הידועות תומכות בדרוויניזם ושבפועל כל מדען בעולם מאמין בנכונות תיאוריה זאת.

 

המדענים ברשימה זאת מערערים על הטענה הראשונה וניצבים כעדות חיה בסתירה לטענה השנייה. מאז השקת רשימה זאת לראשונה על ידי מוסד דיסקווורי (Discovery Institute) ב-2001, מאות מדענים התייצבו באומץ להוסיף את שמם לרשימה.

 

אי הסכמה מדעית לדרוויניזם
"אנו מטילים ספק בטענות בדבר היכולת של מוטציה אקראית וברירה טבעית להסביר את מורכבות החיים. יש לעודד בדיקה זהירה של הראיות התומכות בתורת דרווין"

 

לחץ כאן (Click here) כדי להוריד העתק PDF של רשימת "אי הסכמה מדעית לדרוויניזם".

לחץ כאן (Click here) כדי לברר כיצד ניתן להוסיף את שמך לרשימת "אי הסכמה מדעית לדרוויניזם".

 

מי זכאי (או זכאית) לצרף חתימה להצהרה?
החותמים על “אי הסכמה מדעית לדרוויניזם” צריכים להיות בעלי תואר PhD בשדה מדעי, כגון, ביולוגיה, כימיה, מתמטיקה, הנדסה, מדעי המחשב, או כל אחד ממדעי הטבע האחרים; או שהם בעלי תואר M.D. ומשמשים כפרופסור לרפואה. החותמים גם צריכים להסכים עם האמירה הבאה:

"אנו מטילים ספק בטענות בדבר היכולת של מוטציה אקראית וברירה טבעית להסביר את מורכבות החיים. יש לעודד בדיקה זהירה של הראיות התומכות בתורת דרווין."
אם הקריטריונים האלו מתקיימים, אנא שקלי (שקול) חתימה על ההצהרה על ידי משלוח אי-מיל אל contact@dissentfromdarwin.org עם המידע הבא:

1. שמך כפי שברצונך שיופיע.
2. תואר (ים) (כולל תחום ואוניברסיטה, למשל, Ph.D. בביולוגיה מולקולארית, אוניברסיטת פנסילבניה).
3. תפקיד נוכחי (למשל, פרופסור לאסטרונומיה, אוניברסיטת וושינגטון; או מדען מחקר, חברת XYZ). אם מקום העיסוק הנוכחי הוא בתעשייה, תזוהה (או תזוהי) על ידי הדרגה ולא על ידי התפקיד.
4. הערות – אם ברצונך בכך, נא כתבי (כתוב) בקצרה מדוע את (אתה) מטיל ספק בדרוויניזם.